Gazi Akyüz - Yazılım Uzmanı


Gazi Akyüz

Yazılım Uzmanı
Toplam Eğitim: 0 Toplam Öğrenci: 0

1987’de İstanbul’da doğdu. 2009 yılında İstanbul Kültür Üniversitesi, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Bölümünü burslu olarak bitirdi. Öğrenim dönemi boyunca Matematik’in Bilgisayar Bilimlerinin gelişiminde önemli bir faktör olduğunu benimsedi.  Lisans eğitiminin son iki döneminde Microsoft Türkiye ailesine Microsoft Student Partner olarak katıldı ve çeşitli Üniversitelerde SharePoint teknolojisi üzerine seminerler verdi. 

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere’nin en iyi teknik üniversitelerinden biri olan Coventry Üniversitesinde burslu olarak Yüksek Yazılım Mühendisliği eğitimi aldı ve Bölüm ikincisi Onur Derecesi ile mezun oldu. Prestijli bir Uluslararası İngiliz Yazılım Firmasında, Web Teknolojileri üzerine iki yıl kadar çalıştı ve bu süreç içerisinde dünyanın 3 farklı kıtasında onlarca ülkede yazılım hizmeti verdi.

Çalışma hayatı devam ederken Oxford Üniversitesi Kellogg College’da “Proje Yönetimi ve Yazılım Projelerinde Kalite Kontrol” üzerine ikinci yüksek lisansını yapan Gazi Akyüz, bu dönemde Oxford Üniversitesinin SharePoint altyapısının geliştirilmesinde çalışmış, öğrenci ders seçim platformunun altyapısına önemli katkılarda bulunmuştur.

2012 yılında İngiltere’de kurmuş olduğu Apphic Limited firması, bugün halen İTÜ Arı Teknokent içerisinde Türkiye, Almanya ve İngilterede ki prestijli müşterilerine Android ve IOS Mobil Uygulamalar, Mobil Oyunlar, Kompleks Web Sistemleri projeleri üzerine hizmet vermeye devam etmektedir.

 

DİĞER EĞİTİMLER

expensive watches for men folsom shop free watch uk replica watches men and man rolex daytona rainbow replica price fake watches cartier pasha watch band replacement patek ref 3919 swiss replica watches