Müge K. Uzgör - Avukat


Müge K. Uzgör

Avukat
Toplam Eğitim: 2 Toplam Öğrenci: 80

2003 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.2004 yılında İstanbul Barosu bünyesinde avukatlık stajını tamamladı.2005 yılında Marka Vekilliği sınavını kazanarak, bugünkü adıyla Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde Marka Vekili oldu.2006 yılında Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Özel Hukuk Yüksek Lisans diploması aldı.

2007 yılında Sınai Mülkiyet Hukuk alanında Türkiye’nin en eski, köklü ve önde gelen firmalarından Stok Sınai Mülkiyet Hizmetleri A.Ş./ Dündar Hukuk Bürosunda marka vekili ve avukat olarak çalışmaya başladı. Halen aynı firmada sınai mülkiyet hukuku alanında uzman kıdemli avukat olarak görev yapmakta ve çok sayıda yabancı müvekkili temsil etmektedir. Sınai Mülkiyet Hukukunun çeşitli alanlarında, özellikle marka ve tasarım tescillerinde sınai mülkiyet uygulamaları, tecavüz/ihlal ve hükümsüzlük/iptal analizi alanlarında deneyim sahibidir. İstanbul Barosu avukatlarından olup, aynı zamanda Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde Marka vekili olma sıfatını haizdir.  

Fikri Mülkiyet Hakları Koruma Derneği ‘nin (AIPPI - The International Association for the Protection of Intellectual Property) ve Uluslararası Marka Birliği’nin (INTA – International Trademark Association)üyelerindendir. Paris ve Hindistan AIPPI uluslararası kongrelerine katılmış ve Türk Grubunu diğer katılan üyelerle birlikte temsil etmiştir. 2011 yılında AIPPI Hyderabad – Hindistan uluslararası kongresinde Türkiye’yi co-chairwoman/eşbaşkan olarak temsil etmiştir. 2015 -2018 arasında sırasıyla San Diego, Orlando, Barselona ve Seattle INTA uluslararası toplantılarına katılmıştır.

 Fikri Hakları Koruma Derneği’nin Konu Soruları Çalışma Gruplarında 2010 yılından bu yana devam eden çalışmaları bulunmaktadır.   2017 yılında yürürlüğe giren Sınai Mülkiyet Kanunu ile Marka Hukuku alanında ortaya çıkan güncel sorunlara dair makale çalışmaları devam etmektedir.

 

DİĞER EĞİTİMLER

expensive watches for men folsom shop free watch uk replica watches men and man rolex daytona rainbow replica price fake watches cartier pasha watch band replacement patek ref 3919 swiss replica watches